Сергій Свириденко після війни збирається розвивати туристичний бізнес на Донбасі, адже переконаний, що іноземці захочуть відвідати Україну

До 2014 року Сергій Свириденко встиг заснувати власний бізнес із виробництва напівфабрикатів у Донецьку та попрацювати шеф-кухарем у Португалії. Коли почалися воєнні дії на сході України, пішов добровольцем до ЗСУ — «відвойовувати рідно місто». Відслуживши два роки в зоні АТО командиром самохідної гаубиці, звільнився та переїхав у село Іванопілля Донецької області, де почав учитися виробництву сирів. Технологію опанував за інструкціями в інтернеті, стартовий капітал отримав у вигляді гранту. 

Що потрібно

Повернувшись зі служби в АТО, Сергій Свириденко розпочав виробляти крафтові сири. Наразі підприємець шукає кошти для оплати кредитів.

Від Keep Going:
 грн
Зібрано:
 грн
Потребують:
 грн
Підтримати
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
100 грн 200 грн 500 грн
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Підтримати

Тепер у господарстві Свириденка — 100 дійних кіз, 250 козенят, 50 індокачок. А до сироварні, де крім твердих сирів роблять моцарелу та качокавалло, додався м’ясний цех із лінією ковбас і сировялених баликів. Сам власник «Козацького подвір’я» — гучноголосий жвавий чолов’яга у вишиванці та з оселедцем — став, мабуть, найпомітнішим участником продовольчих ярмарків.

Сири «Козацького подвір’я»
Брізоа — в'ялена яловичина зі спеціями власного виробництва

До повномасштабного вторгнення на фермі працювало 10 людей, але у квітні їх залишилось четверо — інші евакуювалися на захід країни.

«Козацьке подвір’я» опинилося поруч із лінією фронту (бойові дії точаться за 18 кілометрів від Іванопілля) та майже втратило ринки збуту продукції. Сергій іще не вирішив, чи буде евакуювати ферму до безпечнішої Кіровоградської області, — важко залишати пасовища, що дуже припали до серця.

На великодній ярмарок у Кам`янець-Подільський Сергій їхав 13 годин

«У мене невиплачених кредитів на 200 тисяч гривень, а непроданих баликів і сирів — на 1,5 мільйона, — каже Сергій Свириденко. — «Нова пошта» не працює в Донецькій області, тому вивезти продукцію можу лише до відділення у Павлоград (Дніпропетровська область), заправивши солярки на тисячу гривень. Кожне замовлення чи грошова пожертва допоможе нам протриматися до перемоги».

Допомога Keep Going

Як підтримати?

Що потрібно: 

– замовлення продукції ферми — асортимент сирів та баликів можна побачити на сторінці ферми у Facebook

– кошти на виплату кредитів. Пожертви допоможуть «Козацькому подвір’ю» протриматися й надалі постачати продукти ЗСУ та церкві.

Усього необхідно 200 000 гривень. 

Від Keep Going:
 грн
Зібрано:
 грн
Залишилося:
 грн
100 грн 200 грн 500 грн
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Іванопілля
Донецька область
Козацьке подвір’я
Партнери